Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinevidaron blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
12402 odwiedzin | wpisów: 28, komentarzy: 7, artykułów: 17, obserwuje: 17

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą?

autor: vidaron blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Zadbaj o swoją ławkę ogordową

Zima to czas, do którego trzeba się solidnie przygotować. Dotyczy to szczególnie tych, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych. Odpowiednio wcześnie należy zadbać o opał na zimę i wykonać prace ogrodowe. Konieczne będzie ostanie koszenie trawy, usuwanie liści z trawnika czy przycinanie gałęzi. Posiadacze mebli ogrodowych, altan i pergoli muszą też pamiętać o zabezpieczeniu drewna.

Zobacz Aranżacja ogrodu - nowe życie drewna http://vidaron.mojabudowa.pl/?id=232244

Zimowe warunki atmosferyczne są szczególnie szkodliwe dla drewna. Trudne warunki pogodowe mogą powodować jego butwienie i sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni w drewnie. Konsekwencją może być zniszczenie materiału, z którego wykonane są nasze meble. Niestety drewniane meble ogrodowe do najtańszych nie należą, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać. Jeżeli wybierzemy odpowiednie preparaty do drewna i właściwie ich użyjemy, zapewnimy drewnianym meblom trwałość na lata.

Jakich preparatów do drewna użyć?

Żeby dobrze zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe przed zimą należy dobrać odpowiedni środek do malowania drewna. Wszystko zależy od tego, czym meble były pokryte wcześniej. Jeżeli drewno jest surowe lub stary lakier został usunięty, warto wybrać wysokiej jakości impregnat, który będzie świetnym podkładem i zapewni ochronę na lata. Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARON nie tylko zabezpieczy drewno przed deszczem i mrozem, ale też przed zagrożeniami biologicznymi jak sinizna, grzyby czy owady. Kiedy meble ogrodowe są już dokładnie zaimpregnowane, możemy na nie nanieść warstwę finalną. Idealnie sprawdzi się Lakierobejca Dejkoracyjno-Ochronna Super Wydajna VIDARON.

Dobrze zabezpieczony stół ogrodowy posłuży na lata

O czym należy pamiętać przy zabezpieczaniu mebli ogrodowych?

Przed nałożeniem impregnatu meble muszą być doskonale wyczyszczone, odpylone i suche. Zniszczone elementy należy usunąć i zastąpić zdrowym drewnem. Drobne ubytki w drewnie należy uzupełnić, świetnie sprawdzi się szpachla do drewna VIDARON.

Użyj właściwych preparatów i narzędzi do ochrony mebli ogrodowych

Preparaty ochronne do drewna  należy nakładać przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. Nie może padać deszcz, a temperatura powietrza nie może być niższa niż 5°C, ani wyższa niż 30ºC. Do pracy przy zabezpieczaniu drewnianych mebli na zimę konieczne będą odpowiednie narzędzia: pędzel, szpachelka, papier lub gąbka ścierna. Jeśli mamy do czynienia z dużymi powierzchniami pomocna będzie elektryczna szlifierka taśmowa.

Sprawdź VIDARON Impregnat Dekoracyjno - Ochronny - Powłokotwórczy https://www.vidaron.pl/produkty/impregnat-ochronnodekoracyjny-powlokotworczy


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:43864
Liczba wpisów:202551
Liczba komentarzy:856802
Liczba zdjęć:744556
Użytkownicy online:456
Pow. użytkowa: 132.8 m²
Pow. użytkowa: 157.2 m²
Pow. użytkowa: 80.3 m²
Pow. użytkowa: 175.4 m²